close
تبلیغات در اینترنت
نشانه‌ها و درمان سادیسم جنسی

نشانه‌ها و درمان سادیسم جنسی

مشاوره‌ _ روانشناسی

نشانه‌ها و درمان سادیسم جنسی

 سادیسم و ناهنجاری‌های جنسی

نشانه‌ها و روش‌های درمانی

تارنمای فهادان به نقل از پورتال مردمان: سادیسم و ناهنجاری های جنسی معمولاً متاثر از عدم تعادل بین نیازهای جنسی و ارضای آنها و نیز افکاری بیمار گونه می باشد که به طرق مختلف در زندگی افراد نمایان و باعث ناهنجاریهای بسیاری در زندگی فردی و اجتماعی میگردد. شرایط محیطی و نبود آموزشهای صحیح باعث گسترش روز افزون افراد مبتلا به این عارضه شده است.

کسانی که از سادیسم و ناهنجاریهای جنسی رنج می بردند در زندگی خود انواع شکستها را تجربه میکنند و بدلیل داشتن افکاری پریشان که صرفاً آب و رنگی جنسی دارد به خود و جامعه ای که در آن حضور دارند صدمات جبران ناپذیری می زنند.

از مهمترین نشانه های سادیسم و ناهنجاریهای جنسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- نگاه کردن و خیره شدن هوس آلود بصورت مستمر به جنس مخالف و برانداز کردن قسمتهای مختلف اندام افراد در معابر، اماکن عمومی و میهمانی ها و تعریف و تمجید از آن اندامها در ذهن. اینگونه افراد با نگاه های سنگین خود موجبات ناراحتی دیگران را فراهم کرده و سبب نا امنی اجتماعی میگردند. انسانی که از سلامت فکری برخوردار است هیچگاه به خود اجازه نمی دهد که جنس مخالف را کالایی برای لذت بخشی و هوسرانی بشمار آورد. یک انسان متمدن تا قبل از ازدواج خویشتن داری نموده و امیال جنسی و ارضای آنها را پس از ازدواج فقط محدود به همسرش میکند.

2- داشتن افکار مداوم پیرامون برقراری رابطه جنسی. کسانی که بیش از حد و بصورت همیشگی در ذهن خود به مسئله رابطه جنسی میپردازند گویی چیز مهمتری در زندگی آنها وجود ندارد.

3- استفاده از الفاظ رکیک و فحاشی جنسی.

4- حسادتهای جنسی. کسانی که به رابطه عاشقانه بین دو نفر حسد می ورزند و سعی در تخریب و سنگ اندازی در آن رابطه را دارند به نوعی گرفتار سادیسم جنسی می باشند. این گونه افراد از اینکه جایگزین رقیب عشقی خود شوند لذت بیمار گونه ای میبرند.

5- متلک ها و مزه پرانیهای جنسی. عبارت است از گفتن جملاتی غیر اخلاقی به جنس مخالف که معمولاً تعابیر جنسی و ناراحت کننده دارند.

6- خود ارضایی. عمل وسواس گونه لذت بردن از خود و ارضای جنسی بدین شیوه میتواند یکی از نشانه های سادیسم جنسی باشد.

7- تفکرات برقراری رابطه جنسی با محارم، آزار جنسی کودکان و سوء استفاده جنسی از آنها.

8- تعرض، توهین، بد رفتاری و ایجاد محدودیت برای افراد صرفاً به این دلیل که آنها ممکن است دچار انحرافات جنسی باشند. متهم کردن دیگران بر اساس توهمات و حدس های بی اساس. این دسته از مبتلایان به دلیل وجود کمبودها و گره های زیاد در زندگی خود اقدام به آزاد و اذیت افراد می نمایند.

9- بازدید تصاویر، فیلمها و سایتهای جنسی، گپ های جنسی در چت روم ها، به نمایش گذاردن اندام از طریق وب کم، استفاده از تلفن برای گفتگوهای جنسی با افراد غریبه.

10- برقراری روابط جنسی غیر متعارف همراه با صدمه رساندن و جراحات به خود یا طرف مقابل از قبیل بریدگی، بستن دست و پا، شلاق زدن و ضربه زدن.

11- تمایل به برقراری رابطه جنسی با افراد گوناگون با وجود داشتن همسر. خیانت و تنوع طلبی. رابطه جنسی با روسپیان، تجاوزات جنسی. برقراری تماس بدنی و چسبیدن به دیگران در محیطهایی مانند مترو، اتوبوس،...

12- همجنس بازی. عبارت است از برقراری روابط جنسی با همجنس خود.

13- شک کردن های زیاد و بی مورد به همسر و باز خواستهای وسواس گونه. در این شرایط فرد بطور مداوم تصور میکند همسرش در حال خیانت و برقراری رابطه جنسی با اشخاص دیگر است.

14- برخی خیالپردازی های جنسی همانند رابطه جنسی گروهی و یا سهیم کردن شریک جنسی با فردی دیگر. تصور اینکه شریک جنسی در حال برقراری رابطه جنسی با فردی دیگر است. این یکی از ویران کننده ترین موارد سادیسم جنسی بشمار میرود.

15- برقراری رابطه جنسی با حیوانات. که حتی تصور آن شان انسان را به پایین ترین سطح خود می رساند.

16- آرایش های بسیار غلیظ، استفاده از لباسهای تحریک کننده و نامناسب به قصد جلب توجه و ظاهرسازی هایی که جاذبه جنسی را به نمایش بگذارند.

طبیعی است که برخی از موارد فوق نشانگر سادیسم جنسی حاد و برخی دیگر از شدت کمتری برخوردارند. کسانی که نشانه های فوق را دارند باید برای رهایی از تاثیرات مخرب فردی و اجتماعی این بیماری به متخصصین روانکاو مراجعه و با بهره گیری از روشهای درمانی اقدام به معالجه خود کنند.

برخی از اقداماتی که میتوان برای درمان انجام داد:

• زدودن افکار نامعقول جنسی، کنترل و پالایش تصورات ذهنی.
• مطالعه و بالا بردن سطح آگاهی.
• ازدواج هوشمندانه و زندگی عاشقانه.
• ورزش.
• شرکت در فعالیتهای سالم اجتماعی.
• ارتباط با خدا و روی آوردن به معنویات.
• برقراری ارتباط با افراد سالم و یافتن دوستان مفید.
• خویشتن داری.

سادیسم جنسی عوارض کوتاه مدت و طولانی مدت فردی-اجتماعی دارد از جمله:
• تقلیل قوه تفکر
• عارضه های عصبی و روانی
• افزایش بیماریهای جنسی
• افسردگی
• برهم خوردن روابط و شکست در ازدواج
• کم شدن حافظه و فراموشی
• نا امنی اجتماعی
• طرد شدگی
• رواج روابط نامشروع
• عقب ماندگی اجتماعی

رابطه جنسی نیز همانند سایر نیازهای بشر باید امری طبیعی تلقی گردیده و به نحوی مطلوب ارضاء و برآورده شود ولی فقط با ساز و کاری که خداوند تعیین نموده که همان ازدواج و تشکیل خانواده است. فراهم نبودن بستر مناسب برای ازدواج و نیز هرگونه ارضای نامتعارف این میل و نیز نادیده گرفتن آن میتواند به بحران جنسی در یک جامعه تبدیل شود. فشارهای جنسی ناشی از عدم ازدواج بموقع به فرد و اجتماع لطمات زیادی خواهد زد. مسائل جنسی باید از سنین پایین آموزش داده شود تا افراد با آگاهی کامل با این مسئله برخورد کنند و از خطرات جسمی-روانی آن در امان باشند.

منبع: پورتال مردمان

نظرات مطلب

 1. سلام
  من 24 سال دارم، در دوره بلوغ به فلک کردن یعنی فکر به این کار لذت جنسی داشتم
  اون وقتا من از عمل جنسی و بدن خانمها اطلاعی نداشتم فقط به نظرم پای خانم ها جالب بود و تفکرات التماس کردن اونا رو داشتم.
  حقیقتش قبل بلوغ به حشرات آزار میرسوندم ولی بعد از اینکار پشیمون شدم.
  کمی بعد که در اینترنت بعضی فیلم و عکسها رو دیدم تفکراتم عوض شد دیگه زیاد به زدن فکر نمیکردم ولی بجاش غلغلک زجر آور و بستن دست و پا به ذهنم میومد.
  تو جامعه تقریبا تا حالا موفق بودم دانشجوی کارشناسی ارشد ریاضی ام
  و استعدادم تو طراحی خیلی خوبه میخوام وارد کار انیمیشن سازی بشم.
  عملا به جز چند بار که با دوستام شوخی رو از حد گذروندم کسی رو به خاطر لذت جنسی اذیت نکردم ولی خیلی در این مورد خیالپردازی دارم و تو اینترنت کلیپ ها رو میبینم به خود ارضایی عادت دارم من خانواده مذهبی دارم و خودمم با غیرتم نماز میخونم ولی این افکار صدمه زیادی بهم میزنه؛ احساسات من خشن نیست ولی این افکار خشن لازمه شهوت من شده به بوسیدن و... علاقه ای ندارم خیلی سعی کردم این وضع رو درست کنم اما نشد بعدا نا امید شدم. شایدم از ترک این افکار میترسم چون شهوتم اینه کارای محبت آمیز به نظرم باعث شهوت نمیشه و میترسم میلم رو به ازدواج از دست بدم اینطوری افسرده میشم.
  مشکل اصلی که دارم اینه که من باید با چه شخصیتی ازدواج کنم با یه مازوخیسم؟ از کجا با یه مازوخیسم آشنا بشم؟اگر احساسم رو تو ازدواج در نظر بگیرم دوست دارم با یه آدم مهربون ازدواج کنم ولی میترسم بعد ازدواج دوباره خود ارضایی کنم نتونم با اون تو رابطه جنسی هماهنگ باشم یا بدتر اونو اذیت کنم، لطفا راهنمایی کنید.

 2. سلام استاد
  خدا میدونه حیف شماست که نظر دهی رو آزاد گذاشتید و هر کسی که دلش خواست برا شما یه نظر بذراه و هر چی هسم دلش خواست به شما بگه
  استاد خدا میدونه دلم گرفت از دست یه عده
  پیشنهاد بهتون می کنم نظر دهی رو با تأیید خودتون بذارید.بنده دلیلش رو حدس میزنم که شاید بگید زنده باد مخالفین من اما بعضی ها ادب هم ندارند ادعای مسلمانی می کنند و میگن: چرا شما باید اینجور مطالب رو بذارید؟
  بعد خود اونا که ادعای روشنفکری دینی می کنند با زبون درازی و بی ادبی نظر میدند
  فقط پیشنهاد بنده اینه که اگر نظرات مخالف هم میخواید داخل سایت بذارید نظراتی رو بذارید که توهین توش نباشه حداقل
  چون چند جا دیدم کلمات زشت و رکیک برای شما استفاده کردند البته شعور و شخصیت خودشون رو میرسونه اما توی سایت شما نظرات مخالف از نوع توهین آمیز نظر من اینه که نباشه ولی انتقاد با رعایت ادب عالیه چون همه سایت شما رو یک نوع رسانه میدونند این هم نظر بنده بود
  فداتون بشم.ما رو هم دعا کنید توی ایام فاطمیه...
  پاسخ : سلام علیکم!
  به حرف شما احترام می‌گذارم امّا باور کنید به شنیدن نظرات دیگران حریصم.
  دوست ندارم کسی گمان کنه، نظرات، گزینش میشند. نهایتاً اگر کسی توهین کرد دیگران قضاوت خودشان را خواهند داشت مهم اینه که ما توهین نکنیم.
  موفق باشید.
 3. آقای فهدان من فکر کنم شما بیش از همه سادیسم جنسی دارین.البته ببخشین
  شما بجز مساءل جنسی چیز دیگه ای بلد نیستی؟؟؟؟؟؟
  پاسخ : سلام علیکم!
  این حرف، عقوبت داره.
  دعا می‌کنم خداوند، به من شرح صدر بده بتونم شما را حلال کنم.

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

شبکه های اجتماعی